Ще трохи про вибір паперу

  • 02 июля 2014 00:00:00
  • Відгуки : 0
  • Переглядів: 335
  • 0
 

Ми вже раніше писали про правила та особливості вибору паперу для офісної техніки, а також про основні типи і якості паперу, за яким її потрібно вибирати.

Ми вже раніше писали про правила та особливості вибору паперу для офісної техніки, а також про основні типи і якості паперу, за яким її потрібно вибирати. Щоб освіжити в пам'яті пройдений матеріал нагадаємо: клас «А» - папір вищого класу, яка призначена в основному для якісної високошвидкісний кольорового друку. Клас «В» - папір, поліпшеної якості, яка призначена для монохромного друку високої якості і двостороннього друку. Клас «З» - папір, яка забезпечує друк досить високої якості на всіх офісних принтерах, більшості фірм, які випускають офісну техніку.

Основні характеристики паперу для офісної техніки

• Щільність: для офісної техніки існує загальноприйнятий стандарт 80 г/м, також прийнятно 70 г/м, 60 г/м – лише в крайньому випадку);

• Товщина: для офісної техніки найпоширеніші параметри складають 102, 104, 106 і 108 мкм;

• Гладкість і структура волокон: мають значення для роботи на лазерних принтерах і ксероксах, світлочутливий барабан яких переться при контакті з листом. Крім того, на гладку поверхню тон лягає і довше зберігається на ній;

• Пылестойкость і чистота поверхні: це здібності листа розсіювати мікрочастинки волокон наповнювачів, які засмічують оргтехніку, що призводить до її поломки і несправність;

• Прозорість: здатність паперу віддруковувати текст на зворотному боці аркуша, що неприйнятно для двостороннього друку;

• Текстура: для лазерних і струменевих принтерів кращий варіант – це гладка папір а4, текстурована – кращий варіант для малювання та написання рукописних заміток. Текстура залежить від технології і матеріалів виготовлення паперу;

• Яскравість: вимірюється в ISO; для офісної техніки потрібна папір ISO якої має бути не нижче 80, преміум-клас це 96-97; іноді виробники називають цей клас UltraBright або SuperBright;

• Білизна: характеризується параметром CIE; якщо значення парсаметра 145 і нижче, то така папір не може використовуватися для лазерних і струменевих кольорових принтерів, а також копіювальних апаратів; значення 160 і вище – придатне для більшості видів друку.

На якість паперу зазвичай вказує маркування на упаковці. Папір для лазерного принтера позначається трьома зірочками або відповідним написом Laser. Для струменевих принтерів позначена однією зірочкою або написом INKJET MONO. Якщо папір може використовуватися для копіювання, на неї наносять напис COPIER. І останнє папір для дуплікаторів і різографів підписується написом OFFSET або трьома зірочками.

Струменеві принтери (з однією зірочкою). Папір не розкисає від води, не жолобиться, і просочена спеціальною речовиною (глинами або карбонатом кальцію), що збільшує її поглинаючу здатність, проте її можливо використовувати для лазерного друку.

Лазерні принтери і ксерокси (з трьома зірочками). Стійка до високої температури і виключає її викривлення, а гладка поверхня забезпечує краще прилипання тонера. Вона погано вбирає чорнило, що призводить до їх розмазуванню і змішування. Тому вона не придатна для струменевих принтерів. Малювання та креслення. Ватман для креслення є більш гладким і має дрібнозернисту структуру. Папір для малювання відрізняється деякою структурою поверхні. Цей папір має бути якісно проклеєна, щоб гумка не залишав на ній слідів при багаторазовому використанні.

Папір а4 для факсів має ширину 210 мм, довжина рулону 15, 30, 50 і 100 метрів, а діаметр втулки 12 і 26 мм. Термопапір здатна довго зберігати надрукований текст. Якщо зберігати папір на світлі, текст швидко зблякне і може зникнути. Документи на термопапері зберігають у тісному місці.

Чекова стрічка. Стрічки для чекових апаратів виготовляються з офсетного або термобумаги. Рулони з офсетного паперу мають діаметр 60 мм і завширшки 44, 57, 69, 76 мм.

 

 
 
 
 
© ТОВ «Офісменеджер» 2007-2024
Створення та просування сайту